yükleniyor

Instagram Reklam Paketi

Instagram reklamları sayesinde işletmenizi güçlendirin.

Başlangıç Paketi

499 TL. / Aylık
Demografi PlanlamaHedef Kitle DanışmanlığıSitenize Uygun Diğer ÖnerilerÜcretsiz Uzman Desteği
Satın Al

Standart Paket

899 TL. / Aylık
Demografi PlanlamaHedef Kitle DanışmanlığıSitenize Uygun Diğer ÖnerilerÜcretsiz Uzman DesteğiGoogle SEO Raporu
Satın Al

Gelişmiş Paket

1249 TL. / Aylık
Demografi PlanlamaHedef Kitle DanışmanlığıSitenize Uygun Diğer ÖnerilerÜcretsiz Uzman DesteğiGoogle SEO RaporuSosyal Medya Tavsiyeleri
Satın Al

Bunlar Size Yeterli Değil mi?

Hemen Bize Ulaşın!

İnstagram ile Reklam Vermek

İnstagram ile reklam vermek; Günümüzün en popüler sosyal paylaşım ağlarından olan instagram, yaklaşık 800 milyon kişinin kullandığı instagram'a reklam vermek isteyenler, kendini ve markasını / ürünü tanıtmak isteyen kişiler için de bir anda gözde bir müşteri potansiyeli barındıran ağa dönüşmüştür. Diğer internet reklamlarının içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisidir. Çünkü instagram reklamları görüntülü olduğu için kullanıcıların çok daha fazla dikkatini çekmektedir. Diğer sosyal paylaşım sitelerinde dikkat çeken birçok faktör vardır. İnstagram sadece fotoğraflar ve videolar paylaşılan bir alan olduğu için başka dikkat dağıtan faktör yoktur. Bu nedenle instagram reklamları birçok markanın tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

İnstagram Reklamı Nereden Verilir?

İnstagram yakın zamanlarda facebook tarafından satın alındığı için instagram reklamları da facebook üzerinden verilebilmektedir. İnstagram reklamı vermenin facebook hesabı gerektirmesinin nedeni de bu yüzdendir. Facebook hesabı alarak reklam akışı yoluyla reklam oluşturulabilmektedir. Bu şekilde oluşturulan reklam instagram üzerinden instagram kullanıcılarının haber akışı bölümünde yani takip ettikleri kişilerin paylaşımları ile birlikte görüntülenecektir. Bu nedenle direk göze çarpacak ve birçok kişinin reklama tıklanmasına yardımcı olacaktır.

İnstagram reklamları yayınlanırken yatay ya da dikey yayınlanması için tercih yapmanız gerekmektedir. Her iki seçimde de reklamın sağ üst köşesinde sponsor yazısı bulunmaktadır ve reklamın açıklaması altında yazmaktadır.

İnstagram üzerinden reklam yayınlamak için en önemli şart facebook reklam hesabına sahip olunmasıdır. Bu şekilde instagram hesabında reklam verebilirsiniz. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise instagram reklamı için instagram hesabı gerekli midir?

İnstagram da reklam vermek için instagram hesabının olması şart değildir. Ancak olması tavsiye edilir. Çünkü instagram hesabının olmadığı durumda instagram reklamlarınıza ilgi gösteren kişilerin reklamımızın altına yapacağı yorumlara cevap veremezsiniz. Aynı zamanda reklamınızı görerek sizin hakkınızda daha çok bilgi almak isteyenler olabilir ve instagram hesabınız olmazsa reklam isminiz daha silik olabilir. Bu durum da dikkat çekmenize ve daha çok beğeni almanıza engel olabilir. Bu nedenle instagram hesabı çok daha fazla beğeni almak, dikkat çekmek ve reklamınız ile ilgili soru ve görüşleri cevaplayabilmek ve ilgi göstermek adına önemlidir.

İnstagram reklamları verilirken belli başlı kalite kurallarına dikkat edilmektedir. Bu kurallardan bazıları reklam görselinin çözünürlüğü ve bulanık olmaması gibi faktörlere dikkat edilmektedir.

Reklamların altında bilgilendirme amaçlı bulunan yazıların dil bilgisi ve imla kurallarına uygun olması da instagram kalite kurallarından bir tanesidir.

Yönlendirme sayfasının reklamla alakalı olması da önem arz etmektedir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!